Footer logo

Darba tirgū ienāks diplomētas aukles

Darba tirgū ienāks diplomētas aukles

4 November, 2022

Iespējams, nākotnē visām auklītēm, kas strādā ģimenēs un bērnudārzos un citās iestādēs, būs nepieciešama atbilstoša profesionālā izglītība. 

Apgūt aukles darbam nepieciešamās prasmes no nākamā mācību gada piedāvās Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža, bet jau vairākus gadus to var mācīties arī tagadējā Austrumlatgales profesionālajā vidusskolā. Apgūt auklei nepieciešamās zināšanas piedāvā arī Ērgļu profesionālā vidusskola. 

Koledžas direktors Gastons Neimanis teica, ka ideja par šādas arodizglītības programmas veidošanu radusies, viesojoties Tartu koledžā. Tur topošās auklītes mācās vienu gadu, bet Sarkanā Krusta koledžā mācības ilgs pusotru gadu, apgūstot bērna aprūpi, pirmās palīdzības sniegšanas prasmes, bērna vecumposmu izpratni un citas nepieciešamās zinības. Izglītības programmā iekļauta arī krievu, angļu un vācu valodas apguve. Vairāku valodu zināšanas pavērs auklītēm plašākas darba iespējas. Uzņems tikai ar jau iegūtu vidējo izglītību. Programma gan nosaukta "Mājturība", bet iegūstamā kvalifikācija būs "Auklis". Koledža plāno uzņemt 50 topošās aukles. Iecerēts, ka 25 mācīties gribētāji varēs iekļūt Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansētās grupās, kurās uzņem līdz 25 gadu vecumam un mācību laikā maksā 70 latu ikmēneša stipendiju, bet vēl 25 varētu uzņemt maksas grupā, kur izglītošanās varētu izmaksāt aptuveni 80 latus mēnesī. Sākotnēji būs iespējamas tikai pilna laika mācības. 

Sīkāk lasiet: http://www.la.lv/darba-tirgu-ienaks-diplometas-aukles-2/

 

Footer logo

Latvijas Privāto Pirmsskolu Biedrība
E-pasts: info@privatapirmsskola.lv

© 2006-2022 Latvijas Privāto Pirmsskolu Biedrība