Footer logo

Daina Kājiņa: Pārmaiņas – bērnu labā

Daina Kājiņa: Pārmaiņas – bērnu labā

4 November, 2022

Septembris atnāca ar patīkamām vēstīm tām ģimenēm, kurās aug pirmsskolas vecuma mazuļi, un topošiem vecākiem. Valdībai aktīvi iesaistoties, beidzot principiāli tiek atrisinātas līdzšinējās problēmas ar "bērnudārzu rindām" – jeb, precīzāk, ar pietiekama līdzfinansējuma nodrošināšanu alternatīvu pakalpojumu (privātas pirmsskolas iestādes, sertificētas aukles*) apmaksai bērniem, kuriem neatrodas vietas pašvaldību bērnudārzos. Ļoti gribas cerēt, ka jau pēc gada problēma būs zaudējusi līdzšinējo aktualitāti, bet valdības partijas pamatoti varēs sabiedrībai vēlēšanās lepoties ar savu veikumu.

Līdz šā gada beigām spēkā ir pagaidu kārtība, valsts budžetam palīdzot pašvaldībām nodrošināt, lai kopumā katram šādam pirmsskolniekam līdz 5 gadu vecumam "līdzi sekotu" 160 lati Rīgas reģionā vai 130 lati pārējā valsts teritorijā. (Šīs summa ir aprēķinātas pēc līdzšinējām vidējām izmaksām vienam audzēknim pašvaldību bērnudārzos. Valsts līdzmaksājums nodrošina līdz pat 100 latiem katram bērnam.) Savukārt bērniem no 5 gadu vecuma, uzsākot obligāto sagatavošanos pamatizglītības ieguvei, bez pašvaldības finansējuma pienākas valsts mērķdotācija pedagogu algām.

Sīkāk lasiet: http://www.delfi.lv/news/comment/comment/daina-kajina-parmainas-bernu-laba.d?id=43692211 

 

Footer logo

Latvijas Privāto Pirmsskolu Biedrība
E-pasts: info@privatapirmsskola.lv

© 2006-2022 Latvijas Privāto Pirmsskolu Biedrība