Footer logo

Vecāki neziņā par atbalstu bērna sūtīšanai privātajā dārziņā

Vecāki neziņā par atbalstu bērna sūtīšanai privātajā dārziņā

4 November, 2022

Daudzi vecāki patlaban ir neziņā, vai un cik liels ar nākamo gadu būs atbalsts bērna sūtīšanai privātajā dārziņā gadījumā, ja nav pienākusi rinda uz pašvaldības dārziņu, to Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” atzina  ģimenes portāla mammam.lv/tetiem.lv līdzautore Sindija Meluškāne.

Viņa sacīja, ka daudziem vecākiem, kuri spiesti savus bērnus sūtīt privātajā bērnudārzā, nav skaidrs, vai viņi ar nākamo gadu varēs atļauties sūtīt savu atvasi uz privāto pirmsskolas izglītības iestādi.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvis Jānis Eglītis skaidroja, ka saskaņā ar valdībā lemto nākamgad valsts varētu nefinansēt bērnu sūtīšanu privātajos bērnudārzos. Patlaban izstrādes procesā ir metodika, lai valsts atbalstu pārceltu uz pašvaldību pleciem.

"To, kas notiks nākamgad, precizēt būs grūti, jo tas ir valdības lēmums (..). Šobrīd strādājam pie metodikas, lai šis cipars būtu adekvāts, lai kopumā, pārceļot šo atbalsta maksājumu no valsts uz pašvaldībām, neciestu bērnu vecāki.

Sīkāk lasiet: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/vecaki-nezina-par-atbalstu-berna-sutisanai-privataja-darzina.a142893/ 

Footer logo

Latvijas Privāto Pirmsskolu Biedrība
E-pasts: info@privatapirmsskola.lv

© 2006-2022 Latvijas Privāto Pirmsskolu Biedrība