No nākamā gada valsts vairs nefinansēs privātos bērnudārzus

No nākamā gada valsts vairs nepiešķirs līdzfinansējumu ģimenēm, kuru bērni apmeklē privātās pirmsskolas izglītības iestādes. Turpmāk apmaksas jautājums ir novelts uz pašvaldību pleciem un vietvaras solās meklēt risinājumu.

Tikmēr neskaidrības ap finansējumu izraisījušas satraukumu vecākos. Tiesībsargs Juris Jansons brīdina ar tiesvedībām, ja kāda ģimene naudas trūkuma dēļ paliks bez vietas privātajos dārziņos.

Patlaban aptuveni astoņiem tūkstošiem mazuļu nepietiek vietas pašvaldību bērnudārzos, galvenokārt Rīgas un Pierīgas pašvaldībās. Kopš 2013. gada valsts piešķir līdzfinansējumu ģimenēm, kuru bērni apmeklē privātos dārziņus. Taču nākamgad valsts naudu vairs nepiešķirs, un tas izraisījis satraukumu.

Pašvaldību lietu ministrijā norāda, ka privāto bērnudārzu līdzfinansējuma jautājums turpmāk būs jārisina pašvaldībām. To arī paredz likums.

Neatbildēts gan ir jautājums, ko darīt situācijās, ja pašvaldībā saka, – vietas tās bērnudārzos nav un privātos nefinansēs. Tiesībsargs Juris Jansons gan norāda, ka tas būtu likuma pārkāpums, un sola reaģēt.

Tikmēr pašvaldību savienībā norāda, ka visas vietvaras, kurās ir aktuāls bērnudārzu rindu jautājums, piedalīsies privāto dārziņu līdzfinansēšanā. Līdz šim valsts atbalsta apmērs par katru bērnu bija līdz 142 eiro mēnesī.

Sīkāk lasiet: http://skaties.lv/latvija/no-nakama-gada-valsts-vairs-nefinanses-privatos-bernudarzus/