Footer logo

Privāto bērnudārzu biedrība: Izglītībai jābūt pieejamai visiem

Privāto bērnudārzu biedrība: Izglītībai jābūt pieejamai visiem

4 November, 2022

Politiķu lēmumam par līdzfinansējuma pārtraukšanu programmai bērniem, kuri apmeklē privātās pirmsskolas iestādes, nebūtu negatīvi jāietekmē jaunās ģimenes. 

 

Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības vadītāja Daina Kājiņa nepiekrita izskanējušajam viedoklim, ka līdzfinansējuma programma nav devusi rezultātus, sakot, ka korektu mērījumu tam neesot bijis, informē ziņu aģentūra LETA.

Viņa uzsvēra, ka minētās programmas mērķis jau sākotnēji bija atbalsta sniegšana jaunajām ģimenēm, tādējādi veicinot valsts demogrāfiju. D. Kājiņa atgādināja, ka, jau sākot programmu, bija plānots, ka pašvaldības meklēs risinājumus potenciālajai rīcībai pēc programmas beigām 2016.gadā. Tomēr vēl aizvien neesot zināms, kas sagaida privātos bērnudārzus un ģimenes, kuru atvases mācās šajās iestādēs.

D. Kājiņa norādīja, ka, neskatoties uz programmas beigām, Izglītības likumā vēl aizvien noteikta izglītības pieejamība visiem. Viņa uzsvēra, ka pašvaldībām neesot korektu aprēķinu, cik reāli izmaksā viens bērns, turklāt aprēķinu metodikā iekļauta tikai daļa parametru.

Sīkāk lasiet: https://www.e-klase.lv/lv/zina/zinas/aktualitates/privato-bernudarzu-biedriba-izglitibai-jabut-pieejamai-visiem/

Footer logo

Latvijas Privāto Pirmsskolu Biedrība
E-pasts: info@privatapirmsskola.lv

© 2006-2022 Latvijas Privāto Pirmsskolu Biedrība