Footer logo

Bērnudārzs bērnu ar infekcijas slimības pazīmēm uzņemt nedrīkst

Bērnudārzs bērnu ar infekcijas slimības pazīmēm uzņemt nedrīkst

4 November, 2022

Līdz ar mācību gada sākumu un rudenīgiem laikapstākļiem sākas arī infekcijas slimību sezona. Īpaši jutīgi pret apkārtējā vidē izplatītajiem vīrusiem ir mazi bērni, kuri visbiežāk kādu no baciļiem „saķer”, apmeklējot bērnudārzu vai bērnu rotaļu grupu, kur nonāk ciešā saskarē ar citiem vienaudžiem. Taču, lai cik rūpīgi pirmsskolas izglītības iestādēs netiktu ievērotas normatīvos aktos noteiktās higiēnas prasības, visas pūles ir veltas, ja vecāki dažādu iemeslu dēļ savu apslimušo mazuli tomēr uz bērnudārzu nolemj vest.

Lai novērstu situācijas, kad slimi bērni tiek vesti uz pakalpojuma sniegšanas vietu un tādējādi pārējie tiek pakļauti saslimšanas riskam, līdztekus virknei grozījumu Ministru kabineta noteikumos Nr.890 "Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu" (turpmāk - Higiēnas noteikumi), kas stājās spēkā šī gada 12.augustā, ir precizētas un papildinātas arī prasībasbērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja un izglītības iestāžu, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu, rīcībai bērnu saslimšanas ar infekcijas slimībām gadījumos.

Sīkāk lasiet: http://www.lvportals.lv/visi/skaidrojumi?id=273549 

Footer logo

Latvijas Privāto Pirmsskolu Biedrība
E-pasts: info@privatapirmsskola.lv

© 2006-2022 Latvijas Privāto Pirmsskolu Biedrība