Footer logo

Izvērtē atbalsta pasākumus ģimenēm ar bērniem

Izvērtē atbalsta pasākumus ģimenēm ar bērniem

19 October, 2022

Tuvākajos gados plānotie atbalsta pasākumi ģimenēm ar bērniem, kā arī bērnu uzraudzības pakalpojumu turpmāka īstenošana bija galvenie diskusiju temati Demogrāfisko lietu padomes sēdē, kas labklājības ministra Ulda Auguļa vadībā notika ceturtdien, 10.septembrī.

Sēdes laikā klātesošie izskatīja jautājumu par turpmāko bērnu uzraudzības pakalpojumu īstenošanu un pašvaldību pirmsskolas izglītības iestāžu pieejamību. Lai arī nākamā gada budžetā nav paredzēti līdzekļi privāto bērnudārzu līdzfinansēšanai, kopumā plānots, ka vecāku ienākumus tas būtiski neietekmēs. Līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem tiks nodrošināts arī turpmāk, bet no pašvaldību budžetiem.

Vienlaikus Vides un reģionālās attīstības ministrija strādā pie mehānisma pirmsskolas izglītības iestāžu pieejamības nodrošināšanai. Kā norādīja vides un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, šobrīd rindu jautājums aktīvi ir jārisina 14 pašvaldībās, kas lielākoties ir Rīgas un Pierīgas pašvaldības. Liela daļa pašvaldību šo jautājumu ir sekmīgi atrisinājušas.

Tāpat klātesošie bija vienisprātis, ka jāturpina auklīšu pakalpojuma reģistrēšana un uzraudzība, lai sniegtu alternatīvas bērnu pieskatīšanas pakalpojumu iespējas pašvaldībās. Tādējādi arī vecākiem, kuriem netiek nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā, ir iespēja izvēlēties aukles pakalpojumu, kas vienlaikus veicina arī sieviešu nodarbinātību. Tāpat svarīgi šo pakalpojumu sasaistīt ar pirmsskolas izglītību.

Kā norādīja labklājības ministrs U.Augulis, “ir svarīgi nodrošināt auklīšu reģistra uzturēšanu un kontroli. Redzam, ka pakalpojums ir devis labus rezultātus un līdz ar reģistru esam spējīgi vairāk kontrolēt pakalpojuma nodrošināšanas kvalitāti, kā arī izvērtēt auklīšu profesionalitāti. Tas ir būtiski, lai turpmāk vairs nenotiktu sliktie gadījumi, kad cieš bērni un tiek pārkāptas viņu tiesības. Vienlaikus būtiski, ka šis pakalpojums nav ēnu ekonomikas sastāvdaļa.”

Sīkāk lasiet: http://www.mk.gov.lv/lv/aktualitates/izverte-atbalsta-pasakumus-gimenem-ar-berniem

Footer logo

Latvijas Privāto Pirmsskolu Biedrība
E-pasts: info@privatapirmsskola.lv

© 2006-2024 Latvijas Privāto Pirmsskolu Biedrība